FAQ

Najczęściej zadawane pytania

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Pytania i odpowiedzi

Jak zainstalować zbiornik i czy można to zrobić samodzielnie?

Instalacja zbiornika jest bardzo prosta i wykonać ją można przy użyciu podstawowych narzędzi. Jest to typowy produkt „plug&play”.  Należy zwrócić uwagę na inne położenie zaworka do wody (na wysokości zbiornika) w stosunku do tradycyjnych systemów spłukiwania. Dokładna instrukcja montażu dołączona jest to każdego naszego zbiornika i zestawu oraz  do pobrania na naszej stronie przy opisie każdego produktu.

Jakie warunki muszą być spełnione, aby zbiornik prawidłowo działał?

Zbiornik musi zostać zamontowany zgodnie z instrukcją montażową. Wprowadzanie na własną rękę zmian konstrukcyjnych oraz „przeróbek” elementów systemu może spowodować nieprawidłową pracę i utratę gwarancji. Należy zwrócić uwagę na odpowiednie ciśnienie w instalacji wodnej. Zbyt niskie ciśnienie (poniżej 2 bar) w instalacji może powodować nieprawidłowe spłukiwanie wody. Zalecane ciśnienie przez producenta to zakres 3-5 bar, co zgodne jest z polskimi normami. Należy zwrócić uwagę na inne położenie zaworku wody (na wysokości zbiornika) i uwzględnić to przed montażem zbiornika.

Czy możliwe jest zamówienie zbiornika w kolorze innym niż dostępne w ofercie na waszej stronie?

TAK. Zbiornik może być pomalowany w dowolnym kolorze wybranym przez klienta. W takim przypadku należy podać numer koloru z palety RAL i przesłać do nas wraz z zamówieniem. Dokładny opis jak to zrobić znajduje się w zakładce Zbiorniki / personalizacja

Czy można regulować ciśnienie spłukiwanej wody?

TAK. Jeśli ciśnienie w instalacji jest w zakresie wymaganym przez producenta, to możliwa jest pełna regulacja ciśnienia spłukiwanej wody. Robi się to przez dokręcenie lub odkręcenie śruby regulacyjnej ciśnienie, na głowicy umieszczonej pod zbiornikiem. Dokładny opis jak to wykonać, znajduje się w instrukcji dołączonej do produktu lub do pobrania na naszej stronie.

Czy kupując wasz zbiornik, muszę jeszcze coś dokupić aby go zainstalować?

Wszystkie niezbędne elementy do prawidłowego działania zbiornika znajdują się w zestawie razem z rurą do spłukiwania. Należy tylko pamiętać o zakupie zaworku do wody (prostego lub kątowego) z naszej oferty lub inny dostępny na rynku.