O firmie

the Brand

GRIFFON to manufaktura mieszcząca się w malowniczym regionie na południu Francji w miejscowości Saint-Étienne, tworząca unikalne zbiorniki do toalet. Od ponad 130 lat wytwarza wyjątkowe i autorskie produkty, które zyskały wielką popularność.

Od początku swojego istnienia GRIFFON szedł pod prąd trendom narzucanym przez światowe korporacje, chcąc dostarczać „niezwykłe produkty” wnoszące do pomieszczeń powiew oryginalności i poprawiając tym samym jakości życia.

Jesteśmy firmą lokalną i korzystamy z usług miejscowych rzemieślników. Wszystkie nasze produkty wytwarzane są ręcznie, przy zachowaniu najwyższej jakości produkcji. Własna manufaktura pozwala nam utrzymywać bezpośredni nadzór nad jakością i szybko odpowiadać na potrzeby Naszych Klientów. To ich zadowolenie i satysfakcja, są dla nas najważniejsze.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, kilka lat temu wprowadziliśmy do naszej oferty personalizację zbiorników. Dzięki temu każdy ma możliwość stworzenia absolutnie unikalnego i osobistego projektu, dostosowanego do własnych, indywidualnych potrzeb.

Chcemy żyć w zgodzie z naturą dlatego przy produkcji naszych zbiorników korzystamy tylko i wyłącznie z materiałów najwyższej jakości, podlegających recyklingowi takimi jak: aluminium, miedź i mosiądz. Mając na uwadze ile dziennie marnuje się wody na całym świecie, zaprojektowaliśmy, opatentowaliśmy i wdrożyliśmy do naszych zbiorników unikalny ciśnieniowy system spłukiwania, który pozwala na zaoszczędzenie do 70% wody więcej w porównaniu do tradycyjnych systemów spłukiwania obecnych na rynku.

Staramy się aby nasze produkty podkreślały wyjątkowość pomieszczeń oraz nadawały im indywidualny charakter podkreślając zastosowane materiały, faktury i kolory. Odpowiednio dobrany kolor zbiornika staje się „klamrą” spinająca wszystkie elementy wykończenia łazienki.